Dom

Bezpieczna pościel dziecięca — jak znaleźć odpowiednią?

Podjęcie decyzji o wyborze pościeli dla dziecka niekoniecznie jest tak łatwym zadaniem, jakim może się wydawać. Przed zakupem trzeba znaleźć taką wyprawkę, żeby była całkowicie bezpieczna, przecież będzie obok dziecka przez długi czas. Pościel powinna umożliwiać komfortowy sen, a dodatkowo być ciepła i miękka. W jaki sposób wybrać pościel, która sprosta tym wymaganiom?

Który materiał jest najlepszy na pościel dla dziecka?Pościel dla dziecka – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Jednym z kluczowych czynników, do których powinno się przykładać wagę w trakcie wyboru pościeli dziecięcej jest jej bezpieczeństwo. To wyjątkowo ważna rzecz, ponieważ pościel to rzecz pozostająca w bezpośrednim kontakcie z delikatną skórą dziecka. Dziecięca wrażliwość na dotyk jest powodem, by pościel powstawała z przyjemnych w dotyku oraz naturalnych materiałów o dobrej jakości. Dodatkową zaletą pościeli dla dziecka są umieszczone na niej, każdy producent dzianin perre dba o to, aby były dla dziecka zachętą do spędzania czasu w łóżku. Idealny duet to zestawienie materiału dobrej jakości i pięknego nadruku.

Bezpieczeństwo materiałów drukowanych dla dzieci powinno być potwierdzone przez producenta

Kluczową kwestią, o której należy pamiętać w momencie wyboru dziecięcej pościeli jest kwestia bezpieczeństwa. Taka pościel nierzadko jest obszyta dodatkowymi dekoracjamiozdobami, czyli tasiemkami lub frędzlami, ale takie rzeczy nie są zbyt bezpieczne. Tego typu ozdoby zwiększą estetykę pościeli, ale mogą stać się również potencjalnym zagrożeniem, zatem lepiej zastąpić je wesołym nadrukiem. Renomowany producent zawsze ma je w w sprzedaży.
Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż wszystkie dzianiny wykorzystywane do tworzenia tekstyliów powinny posiadać odpowiednie oznaczenie, jednym z nich jest OEKO-TEX. Jego uzyskanie oznacza przejście etapu kontroli w laboratorium i jednoznacznie potwierdza bezpieczeństwo wybranego wyrobu. Kolejnym ważnym certyfikatem jest GOTS – surowszy i bardziej restrykcyjny. Dzięki niemu możemy być pewni, że w nasze ręce trafia rzecz pochodzącą ze zrównoważonej, ekologicznej i etycznej produkcji. O bezpieczeństwie dziecięcej pościeli świadczy więc przede wszystkim wykorzystanie do jej produkcji certyfikowanych materiałów bez wystających dekoracji oraz zamków.